Szkolenie z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej

Łódzki Inkubator Psychoanalityczny zaprasza na Szkolenie z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej: Grupa seminaryjno – superwizyjna dla psychoterapeutów z pewnym już doświadczeniem klinicznym, niekoniecznie psychodynamicznym / psychoanalitycznym, ale zainteresowanych tym sposobem myślenia.

Prowadząca: Dorota Kaja, psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

Terminy: Dziewięć spotkań od października 2015 do czerwca 2016. Odbywać się będą w każdą, drugą sobotę miesiąca, w godzinach od 11:00 do 16:45.

Miejsce spotkań: siedziba Łódzkiego Inkubatora Psychoanalitycznego, Łódź, Wyszyńskiego 5, Retkinia-Piaski

Tematyka seminariów: Zajęcia będą dotyczyły sposobu rozumienia psychiki i psychopatologii ujętego w psychoanalitycznych teoriach. Wynikający z tych konceptualizacji sposób pracy przejawia się w tym, czego szukamy i co widzimy w zachowaniu i wypowiedziach pacjenta, a dalej, co wybieramy do interpretacji i w jaki sposób je formułujemy.

W tym celu będziemy poznawać podstawowe psychoanalityczne teorie począwszy od Zygmunta Freuda poprzez Annę Freud, Melanię Klein, Donalda Winnicotta, Heinza Kohuta, Erika Ericksona i Johna Bowlbiego w takim zakresie, na jaki pozwala roczne seminarium teoretyczno-kliniczne.

Plan sobotnich zajęć:

Zajęcia będą dzieliły się na dwie części:

  • seminarium teoretyczne – dwugodzinne, na którym grupa wraz z prowadzącą będzie się zajmować teoriami psychoanalitycznymi na podstawie podanych wcześniej lektur. Szczegółowy wykaz prześlemy po wakacjach.
  • seminarium kliniczne – trzygodzinne, na którym grupa wraz z prowadzącą omawiać będzie dwie prezentacje kliniczne uczestników szkolenia.

Materiał kliniczny analizowany będzie pod kątem wcześniej zapoznawanych teorii.

Koszt: Koszt to 200 zł za zajęcia raz w miesiącu, płatne z dwutygodniowym wyprzedzeniem przed terminem zajęć. Zajęcia są płatne również w przypadku Państwa nieobecności na nich.

Zgłoszenia: Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: inkubator.psychoanalityczny@wp.pl

Redaktor

Dodaj komentarz